SPECIFICATIONS
- Brand Parker
- Model Number VCR16P20A04
- Series VCR
- Cracking Pressure 20 PSI
- Rated Pressure 3000 PSI
- Flow 55 GPM
- Ports 1" NPT Female
- Size 4.875" x 1.625" x 1.625"